How can I fix the issue with entering credit card details on Shopify payment page?

How can I fix the issue with entering credit card details on Shopify payment page?

yusuf0MKT
Visitor
1 0 0

mağazama açtım ve plan seçtim fakat shopifya ödenilen 1$ ödemek için ödeme sayfasını açtım ve kredi kartı bilgilerini giremedim kart numarası yazmak için kutuya tıkladım fakat numarayı hiç bir şekilde yazamadım bu sorunla karşılaşan var mı veya nasıl çözüleceğini bilen

Replies 5 (5)

Shay
Shopify Staff
2996 462 612

Hi @yusuf0MKT 

At this time Shopify doesn't have support available in Turkish. I was able to translate your message though and I believe you are having an issue with choosing a plan and paying for it. 

If you are not able to type anything into the credit card field you will want to do a full browser cache and cookie clear, try in another browser and on another device. 

Desteklenen tarayıcılar · Shopify Yardım Merkezi 

How to Clear Your Cache on Any Browser | PCMag 

If you are comfortable using a translator you can chat with our live support in English for further help. You can change the language in the Help Center to English to access our live chat under Support. 

Shay | Social Care @ Shopify 
 - Was my reply helpful? Click Like to let me know! 
 - Was your question answered? Mark it as an Accepted Solution
 - To learn more visit the Shopify Help Center or the Shopify Blog

Özkan
Visitor
1 0 0

Merhaba,

Aynı sorunu şuan bende yaşıyorum.Kart bilgilerini bir türlü yazamıyorum.Siz bu sorunu çözebildiniz mi?.Cevaplarsanız sevinirim.

kerem2
Visitor
1 0 0

düzeltebildinmi sen

Özkann
Visitor
1 0 1

Wife kapat normal mobil veri ile internete bağlan sorun çözülüyor.Bağlandığın internetle alakalı

MEFE
Visitor
1 0 0

TEŞŞEKÜR EDERİM BİR SÜRE BU SORUNLA UĞRAŞTIM